Akadémikussá választották az Építőmérnöki Kar dékánját

Dr. Dunai Lászlót, az Építőmérnöki Kar dékánját, a Hidak és Szerkezetek Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárát levelező tagjává választotta a Magyar Tudományos Akadémia.

A 187. Akadémikusok Gyűlése tagválasztásának fő szempontjai között szerepelt a tudományos teljesítmény és a hagyományos akadémiai értékek mellett a nemzetközi tudományos elismertség, az iskolateremtő tevékenység és a hosszútávú kiemelkedő szakmai eredményesség is.

Dunai László a Kar dékánja és a Hidak és Szerkezetek Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára.

Dr. Dunai László 1983-ban szerezte meg építőmérnöki oklevelét. Diplomázása után BME Acélszerkezetek Tanszéken doktori ösztöndíjasa lett, majd kutatóként és 1989-től oktatóként dolgozott az Építőmérnöki Karon. 2002-ben lett a BME habilitált doktora, 2008-ban az MTA doktora fokozatot szerzett.

Kutatási területei: acélszerkezetek, acél-beton együttdolgozó szerkezetek, vékonyfalú szerkezetek, kapcsolatok, szerkezetek numerikus modellezése.

Az ülésen a Budapesti Műszaki Egyetem több oktatóját is taggá választották, illetve díjazták.