A kiemelkedő hallgatói teljesítményt jutalmazták

Az Építőmérnöki Kar öt hallgatója kap köztársasági ösztöndíjat a 2015/2016-os tanévben.

„Ez az ösztöndíj az általános értelemben vett kiválóság bizonyítéka, amire büszkék lehetnek. A társadalomnak, az iparnak, a nemzetnek nagy szüksége van olyan tehetségekre, mint Önök” – méltatta a hallgatókat ünnepi beszédében Józsa János, a BME rektora. A Műegyetem 124 hallgatója, Karunkról Jakab Sára, Kenéz Ágnes, Lőrincz Marcell, Opoldusz Máté, Rénes Máté részesült az állami elismerésben.

A Köztársasági ösztöndíj a tanulmányaikban, a tudományos diákköri munkában és szakmai téren kiemelkedően teljesítő hallgatók elismerése, amelyet a mindenkori oktatásért felelős miniszter adományoz. A pályázatot a felsőoktatási intézmények írják ki és  terjesztik fel a bírálatot követően az ösztöndíjra javasolt hallgatókat a miniszternek.