Mindent megtettünk, hogy mi legyünk az elsők

A III. Magyar Mapei Betonkenu Kupán idén is a műegyetemi csapatok végeztek az első helyen.

A Június 20-án a ráckevei Duna-ágon megrendezett betonkenu versenyen két férfi és egy női futam indult.

A férfiak versenyén az Építőanyagok és Mérnökgeológia Tanszék hajója, kemény küzdelemben a negyedik helyet érte el.

Az Építőmérnöki Kar azonban idén sem távozott érem nélkül, hiszen csapata, a Navis Caementicia elsőként evezett a célba a sárkányhajó versenyen.

A III. Magyar Mapei Betonkenu Kupa 2014. végeredménye

1. BME - Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszék- Úsztatott Aljzat 2.0 a Szebeton támogatásával

2. Mapei

3. Széchenyi István Egyetem

4. BME - Építőanyagok és Mérnökgeológiai Tanszék - Navis Caementicia

5 .Kolozsvári Egyetem

6. Frissbeton

7. SW Umwelttechnik Alacsony Vízcement Tényező

III. Építőipari Sárkányhajós Regatta 2014. végeredménye

1. BME - Építőanyagok és Mérnökgeológiai Tanszék - Navis Caementicia

2. Mapei

3. Szebeton

4. Széchenyi István Egyetem

5. Frissbeton

6. Hercsel Konstrukt/Állványművek

7. BME -  Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti tanszék- Úsztatott Aljzat 2.0 a Szebeton támogatásával

8. Kolozsvári Egyetem

A rendezvény főszervezői a BME ÉMK, a MAPEI, és a Sail4you Kft. „Nagyon fontosnak tartom, hogy a BME Építőmérnöki Kara is szerepet vállal ebben a rendezvénysorozatban” – hangsúlyozta a Betonkenu Kupa fővédnöke, a BME Építőmérnöki Kar Építőanyagok és mérnökgeológia Tanszék vezetője. Dr. Balázs L. György szerint a megmérettetés „kiváló lehetőséget biztosít az oktatók és a hallgatók, valamint az egyetemek és az ipar együttműködésére.”

„A futamokat több hét tervezés, és laboratóriumi munka előzi meg. Ahhoz, hogy a betonkenuk jó minőségben elkészüljenek, és versenyre bocsáthatóak legyenek, igazi csapatmunkára van szükség. A futamoknak pedig valódi sport értéke van” – nyomatékosította a tanszékvezető, aki a versenyen maga is evezőt ragadott.

Fotó: Bacsa Márk, Betonkenu Kupa