Műegyetem a Horizonton - Partnerség európai dimenzióban 2014

A BME 2013 júniusában a „Számoljon velünk!” mottó jegyében biztatta régi és új partnereit, hogy céljaik megvalósítása során minden eddiginél bátrabban támaszkodjanak a Műegyetem K+F+I szakértelemére és kapacitására.

2014-ben ennek európai vonatkozásait helyezzük rendezvényünk középpontjába. Követve a Horizon 2020 stratégiai célkitűzéseit, annak bemutatására törekszünk, hogy a kiválóság a tudományban, az ipari vezető szerep és a társadalmi kihívásoknak való megfelelés hogyan érhető tetten a Műegyetem átfogó szakmai programjaiban, és mindez hogyan kínál, ill. eredményez partnerséget európai dimenzióban.

A rendezvény határozott célja, hogy a Műegyetem az európai programokban eddig elért eredmények, az azok révén elnyert konzorciumi tagságok bemutatásával meggyőzze európai dimenzióban gondolkodó partnereit: komoly üzleti és szakmai előnyök záloga a partnerség a Műegyetemmel. Ennek megfelelően rendezvényünk célközönségét egyrészt a gazdaság azon szereplői alkotják, akik még nem aknázták ki az ezekben az együttműködésekben rejlő lehetőségeket, másrészt azon intézmények képviselői, akik e partnerség létrejöttét és megerősödését katalizálni tudó eszközökkel rendelkeznek.

PROGRAMELŐZETES

10.00 – 12.30 Plenáris szekció
A szekció keretében a Műegyetem kiemelt kutatási területeinek vezetői tárják fel eredményeiket, eddigi partnerségeiket, ill. azokat a lehetőségeket, amelyeket a Műegyetem 8 karán és mintegy 80 tanszékén egyidejűleg rendelkezésre álló szerteágazó szakmaiság és kapacitás kínál. Itt mutatjuk be a 2010 óta kiemelt Fenntartható energetika, Járműtechnika, közlekedés és logisztika, Biotechnológia, egészség- és környezetvédelem, Nanofizika, nanotechnológia és anyagtudomány, ill. Intelligens környezetek és e-technológiák kifejezetten interdiszciplináris együttműködésekben művelt témáink mellett az újonnan meghirdetett Katasztrófa-megelőzés: korszerű mérnöki módszerek kiemelt témánkat is, amelyet ugyancsak európai dimenzióba helyezve ismerhetnek meg.

12.30 – 14.00 Sajtótájékoztató, fogadás

Időpont: 2014. június 26-án, csütörtökön, 10.00 -  13.00

Helyszín: BME Q épület, Simonyi terem (1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 2.)

Jelentkezni a www.kutatas.bme.hu oldalon lehet.